תיירות אקולוגית
עמוד הבית
טרקים בחו"ל
טיולים לכרתים
טיולים בארץ
מסעות שייט
צור קשר
טרק ביוון
מסעות שייט ביוון
טיולים בקירגיזסטן
טרקים במונטנגרו
טיול בקפרטים
סדנאות באקולוגיה מעשית

 

מעוניין/ת לקבל פרטים נוספים אודות הטיול?

אנא השאר/י פרטי קשר ונחזור אליך בהקדם.

אימייל
שם פרטי
שם משפחה
חיפוש באתר

טיולים לכרתים

Bookmark and Share
טיול רגלי אל קניוני המים באי כרתים - אביב סתיו 2014

 

 

  

כרתים, אחד האיים הגדולים בים התיכון, נמצא בנקודת מעבר אסטרטגית וכתוצאה מכך זכה להשפעות רבות לאורך ההיסטוריה.  זהו טיול רגלי המאפשר הכרות עם מספר אזורים ייחודיים באי הכוללים קניונים עמוקים שוצפי מים ומפלים וברכות צלולות, חופים מבודדים ומפורצים ורכסי הרים גבוהים. בכל אלו משובצים סיפורי המיתולוגיה והשפעות הכיבושים הרבים. והסיפור המעניין יותר, כל זה נמצא במרחק של פחות משעתיים....

 

שמורת קניון הסמאריה נפתחת בד"כ בתחילת חודש מאי- עד סוף חודש אוקטובר.

 

מועדי הטיולים הקרובים :  18-22/5/2014 מקומות אחרונים בקבוצה זו, חג שבועות 4-8/6/2014, 15-19/6/2014, סוכות 2014

 

מדריכי הטיול: יזהר דמטר / עידן פינק / עדו דולב/ תום צור

לקבלת מחיר לטיול לכרתים ולהרשמה P6180088

 

 

 

יום 1: נחיתה + טיול רגלי במרכז האי


נצא בטיסה מנתב"ג להרקליון-בירת כרתים. לאחר חילוץ עצמות מהטיסה נתארגן, ונצא בנסיעה של כשעתיים וחצי לפינתו הדרום מערבית של האי. ניסע כשעה לאורך חופו הצפוני של האי, ובאזור העיר חניה (chania) נעלה אל ההרים ונחצה אותם לכיוון דרום. במידה ושעות הטיסה יאפשרו לנו - נצא למסלול רגלי במרכז האי, שיפתח לנו את הטיול. בסיום המסלול נמשיך בנסיעה בהרים לעבר העיירה בה נבלה את שני הלילות הבאים - פלאוחורה (Paleoxora) – מיוונית – "הארץ הישנה".

 

 

 

  יום 2: החופים הנסתרים- הקצה העולם- דרום מערב האי

 

היום נטייל לאורכו של החוף הדרום מערבי של האי. רצועת חוף מיוחדת זו, הייתה לאורך ההיסטוריה מבודדת למדי, שכן לספינות היה קשה לעגון באזור בגלל הטופוגרפיה המאפיינת את החוף, ומסיבה זו האדם מעולם לא הקים כאן יישובי קבע. בשל כך לאורך היום נהיה רק אנחנו והים הגדול... מדי פעם נרד לטבילה מרעננת במפרצי טורקיז קסומים, ונעלה על ההרים הנופלים בתלילות אל הים הגדול שמולנו. את היום נתחיל בהקפצה של כ10 דקות, ואורך המסלול יהיה כ12 ק"מ. כשנסיים אחר הצהריים נפליג חזרה בסירה קטנה לעיירה פלאוחורה, לארוחת ערב במסעדה משפחתית מקומית*, אל מול אותו הים.

*בכל ערב נטעם כיוון שונה מהמטבח הכרתי המיוחד, שפירש בדרכו את השילוש המקודש של יוון – חיטה, זיתים ויין ...

 

 P5220294

  יום 3: קניון הסאמריה (Samaria)

 

הקניון המפורסם של כרתים הנחשב לאחד הארוכים והעמוקים שבקניוני אירופה. 18 ק"מ אורכו (כ-7-8 שעות הליכה). נשכים קום ולאחר ארוחה קלה נצא בנסיעה אל ההרים. אחרי כשעה וחצי נגיע אל פתחו של הקניון. נביט בו מלמעלה ונתחיל לרדת בו פנימה. ההליכה בקניון תתבצע בשביל מסודר וקל להליכה. לאורך המסלול ישנה זרימה עדינה של מים צלולים, ורוב הקניון מוצל. היום אולי נוכל גם לפגוש ב"קריקרי" – עז בר נדירה ייחודית לכרתים. הקניון שופע צמחיה ים תיכונית מגוונת וייחודית לאזור. נסיים את היום על המזח בכפר איה רומלי (agia rumeli) ומשם נפליג בסירה לשייט של כשעה לעבר כפר דייגים מבודד באזור העיירה לוטרו. שם נתארח, נישן ונבהה בשקט של הים.

 

*חשוב לדעת – קניון הסמריה הוא פארק לאומי חשוב בכרתים, וההקפדה בו היא רבה. ישנם מקרים שהנהלת הפארק מחליטה לסגור אותו למספר ימים מחשש לחיי מטיילים, גם במהלך האביב והקיץ. במידה והקניון יהיה סגור, אך מזג האויר יאפשר לנו לטייל, נצא לטייל בקניון גדול ומרשים שנמצא ממערב לסמריה.


 

יום 4  – ארץ הקניונים- לוטרו- אראדנה- לוטרוDSC04790

 

יום 4- ארץ הקניונים – קניון הארדנה
חבל הארץ שבו אנו מטיילים נקרא גם "ארץ הספקיינים". אזור זה, שהיה כמעט בלתי אפשרי לגישה לאורך ההיסטוריה, לא בסירה ולא ברגל, משום שמעגנים טבעיים כמעט ולא קיימים כאן, ובכדי להגיע הנה מצפון האי יש לחצות את ההרים הלבנים. היחידים ששרדו בגבורה במשך התקופות ושמרו על האזור מכל כיבוש זר שהגיע אל האי, הם הספקיינים. אנשים גבוהי קומה ורחבי כתפיים, שהמסורת קושרת אותם לצאצאי המינואים. קניונים רבים מבתרים את המצוק ששומר על חבל ארץ זה והיום נרד באחד מהם. אחרי ארוחת הבוקר, נעלה כ-350 מ' אל רמת אנופולי. בשלב הראשון נלך על הרמה ומעל קניון הארדנה, ובשלב השני נרד אל הקניון ונטייל בו. ההליכה תהיה שונה מהסמריה, שכן באזור זה ישנם מעט מטיילים, והשבילים בו יותר פראיים. אל הים נזרום דרך מפרץ שכולו עשוי שיש, ונלך לאורך החוף חזרה אל מלוננו שבשפת הים.

 

*המסלול זה הינו מעגלי, ומטיילים/ות אשר מעוניינים ביום רגוע יותר תוצע אפשרויות טיול קצרות באזור החוף ולפגוש אותנו אחה"צ לכשנחזור מההליכה .

 

 

 

יום 5- הנהר הגדול (Megapotamos)- קניון הפרוולי


בבוקר האחרון לטיול נפרד מארץ הספקיינים, ונשוט כ45 דקות לעבר העיירה חורה ספקיון (chora Sfakion). במידה ושעות הטיסה יאפשרו לנו, נפגוש את הרכב ונצא בנסיעה לאורך החוף הדרומי אל שמורת הטבע פרבלי (Preveli), פיסת חוף חולית ושפך נהר מגלופוטמוס שהטבע יצר בו חוף עטור דקלים, גן עדן לחובבי הטבע. נצא להליכה רגועה ומרעננת במעלה הנחל, בתוך המים כמובן. לאחר מכן נרד בנחל חזרה אל החוף, נסכם את הטיול, ונצא בנסיעה צפונה לחציית הרכס לעבר הבירה הרקליון. לאחר כשעתיים, נגיע לשדה התעופה ונחזור הביתה.

 

*הטיסות הן טיסות צ'רטר- אין אפשרות בשלב זה להתחייב לשעת טיסה סופית- אנו עושים מאמץ לקבלת ימי טיול כמה שיותר מלאים מלאים.

*המסלול עשוי להשתנות בהתאם לטיסות, לשיקולי מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

 
 


 DSC04944

  

 

לפרטים נוספים ולקבלת מחיר לטיול הרגלי בכרתים נא צור/י קשר

 

 

<< Back
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט