טרק בהרי הים השחור ופסגת הקצ'קר
טרק בהרי הים השחור ופסגת הקצ'קר

מסלול

טרק אמיתי בצפון הרחוק והפחות מוכר של טורקיה. נטפס אל הייאילות הגבוהות והציוריות של בני ההמשינים. נעלה אל כפרי הרועים, שהמתינו בקוצר רוח לרגע שבו ימס השלג, לרגע שבו יוכלו לעלות חזרה לשדות המרעה שבהרים. נתחיל את המסע בחופי הים השחור,  נעלה דרך שדות התה התלולים אל אגמי הקרחונים שברום הרכס, ומשם בדרך מפרכת אל  פסגת הקצ'קר, 3932 מ'.

דרגת הקושי
קשה
מספר הימים
מספר הימים
9
מספר הלילות במלונות
מספר הלילות במלונות
0
מספר לילות שטח
מספר לילות שטח
0
יום 1: הטיסה לטרבזון

נצא בטיסה סדירה לאיסטנבול ומשם לאחר עצירה קלה בטיסת המשך לטרבזון, עיר הנמל המזרחית ביותר לחוף הים השחור. בהתאם לשעת הנחיתה בטרבזון נמשיך בנסיעה להתארגנות במלון בטרבזון או בכפר שניובה על גדת נהר הפירטינה. לינה במלון מסודר.

יום 1: הטיסה לטרבזון
יום 2: לחוף הים השחור התאקלמות
4 ק"מ
4 ק

לאחר ארוחת הבוקר, מלאים בציפיות לקראת הטיול, נצא בנסיעה מזרחה לאורך קו החוף הצפוני של טורקיה. בין לבין ננסה להבין למה ומדוע קיבל הים השחור את שמו. נשלב מספר עצירות להכרות עם התרבות המגוונת שנשמרה בחבל ארץ זה. נכיר את הלאזים שמקורם כפי הנראה מגיאורגיה ואת ההמשינים. הגידול החקלאי העיקרי באזור הינו הקאמליה (תה). בעונה בה אנו מטיילים קטיף עלי התה בעיצומו ותעשיית התה פורחת. לקראת צהריים, בעודנו מתקדמים בתוך יער רחב עלים, נתחיל לעלות להרים לאורכו של נהר הפירטינה (הסערה). הזדמנות לצאת לטיול רגלי ראשון אל הכפרים הציוריים של ההמשינים. לקראת ערב נתמקם במלון פשוט על גדת הנהר.

יום 2: לחוף הים השחור התאקלמות
יום 3: יומיים מחוץ למפה
לינה בגובה 2700 מ'
לינה בגובה 2700 מ'
12 ק"מ
12 ק

ביומיים הקרובים נטייל באזור הנמצא מחוץ למסלול המטיילים המקובל. לאחר ארוחת בוקר והתארגנות, נפרד ממארחינו החביב ונצא בהקפצה רכובה על גבי רכב 6X6 אל ההרים שבמזרח. ניפרד מהרכב בקו גובה 2000 מ' בסמוך ליאילה Sal. שביל עתיק יוביל אותנו אל תוך יער עבות. פטריות, שרכי יער ושיחי רודודנרום ורודים ילוו אותנו במסעינו. מפנה צפוני זה של רכס ההרים שופע משקעים. לא פלא שהירוק זועק מעל עבר. נמשיך אל הייאילה Hastaff ומשם בעליה לכיוון הייאילה Amlakit. הליכה קצרה נוספת לאורך השביל תובילנו אל היאילה Palovit. בסמוך ליאילה, בגובה 2,700 מ' יוקם עבורנו מחנה אוהלים. לינה ראשונה באוהל

יום 3: יומיים מחוץ למפה
יום 4: עדיין מחוץ למפה
לינה בגובה 2600 מ'
לינה בגובה 2600 מ'
10 ק"מ
10 ק

נתעורר בשטח לקול ציוץ הציפורים וצלצול פעמוני הפרות היוצאות למרעה. לאחר ארוחת הבוקר נקפל את המאהל ונמשיך בטיפוס במעלה הקצ'קר. היום ניגע לראשונה בקו 3000 המטרים. ממקום הלינה בייאילה של palovit נעלה על גבי שבילי רועים אל מעבר הרים בגובה 3000. בדרך נבחין בפריחת האביב שהגיעה מעט באיחור למרומי ההרים. לקראת צהריים נחצה את הpass ונתחיל לרדת בצידו השני. לקראת אחה"צ נמצא את עצמנוו בפנסיון הררי קטן ופשוט ביאילה של yukari kavrun. אנחנו שוב על מסלול המטיילים של "חוצה קצ'קר". הזדמנות להסתובב מעט בכפר הארעי הנגיש רק 6 חודשים בשנה, וללמוד מהמקומיים הסתפקות במועט מה היא . אם מזג האוויר יאיר לנו פנים, נוכל להבחין בפסגת הקצ'קר, בכבודה ובעצמה לינה בפנסיון ביוקארי קברון, 2-3 מטיילים בחדר

יום 4: עדיין מחוץ למפה
יום 5: חצית טראנס קצ'קר
לינה בגובה 2600 מ'
לינה בגובה 2600 מ'
15 ק"מ
15 ק

יום מאתגר עומד לפנינו. לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נעמיס את הציוד העיקרי על הרכב שיקיף עבורנו, בנסיעה ארוכה ומתישה, את רכס הטיאן-שאן, וימתין בצידו השני של הרכס. תחילה נעלה אל אגם אוקוז (OKUZ GOLU) ונמשיך לאגם הנהדר karaDeniz Gulu שלרגלי מורדותיו הצפוניים של הקצ'קר. נחצה את מעבר הרים צ'אי-מקצ'ור בגובה 3500 מ' ונבחין בשינויי האקלים המתרחשים תוך כדי ההתקרבות אל צידו הדרומי והשחון (יחסית) של הרכס. נגלוש את דרכנו דרך כרי העשב אל עמק המדשאות של דובה (Dube ), ומשם לאורך ערוץ זורם עד לכפר אונגונלר (Ongunler). נלון בפנסיון מסודר.

יום 5: חצית טראנס קצ'קר
יום 6: עולים למחנה הבסיס (base camp)
גובה לינה 3000 מ'
גובה לינה 3000 מ'
9 ק"מ
9 ק

לאחר ההליכה המאומצת מאמש יום קל ונוח מצפה לנו היום. הזדמנות לאגור כוחות לקראת הטיפוס של מחר. מלווים בפרדות עמוסות ציוד, נעלה אט אט בעמק מתון לכיוון נקודת הלינה של דילבר דוזו (dilber duzu). על כר דשא נרחב זה מתנקזים מים רבים היישר מהפסגות המושלגות והקרחונים שמסביב. כאן גם נפגוש בקבוצות מטיילים אחרות החונות במקום לקראת העליה לפסגה הנכספת. לינה באוהלים על משטחי דשא טבעיים לצד פלגי מים.

יום 6: עולים למחנה הבסיס (base camp)
יום 7: הפסגה ומה שמסביב
לינה בגובה 2600 מ'
לינה בגובה 2600 מ'
17 ק"מ
17 ק

זהו, היום עולים לפסגת קצ'קר. נשקים מוקדם מהרגיל עם כוס תה מהביל ועוגיות דבש. בטרם יעלה האור נצא לדרך במטרה להגיע לפסגה לפני ענני הצהרים. את העליה אל אגם deniz Gul נתחיל בחושך לאור פנסים. האגם עצמו מרהיב ביופיו- ספוט מושלם לארוחת בוקר. נמשיך לטפס לאורך המדרון הדרומי של ההר עד שנכבוש את פסגתו הקרחונית של קצ'קר, 3942 מ'. לא נשכח להניף דגל. ניפרד מהפסגה בשעות צהריים ונרד דרומה חזרה לכיוון דילבר דוזו. נסרוק את המחנה כדי לוודא שלא השארנו במקום דבר מה חשוב מהלילה. אח"כ נמשיך "להתגלגל" מטה אל עבר אולגונלר/ יאיללאר ללינה והפעם במלון מסודר. הערה: הטיפוס בחלקו העליון של הקצ'קר אינו קל, אך אפשרי לכל. מטיילים שיבחרו לא להמשיך עד לפסגה יתלוו למדריך מקומי ויחזרו בדרך אחרת

יום 7: הפסגה ומה שמסביב
יום 8: נהר הברהאל- יום רגוע למילוי מצברים
לינה בגובה 100 מ'
לינה בגובה 100 מ'
10 ק"מ הליכה רגועה
10 ק

לאחר ארוחת הבוקר לא מוקדמת מידי, נפתח בנסיעה רגוע לאורך נהר ברהאל. נעצור מספר פעמים בדרך כדי להתהלך מעט בין הכפרים השוכנים ולהתוודע לאוכלוסיה המיוחדת שחיה באזור זה. לקראת אחה"צ נגיע לכפר ברהאל, מקום מושלם לנוח ולהירגע ההטיפוס של אמש. לינה משותפת בכפר על מרפסת סגורה עם מקלחת חמה וסדינים אמיתיים

יום 8: נהר הברהאל- יום רגוע למילוי מצברים
יום 9: חוזרים הביתה בהדרגה

נמשיך בנסיעה לאורך נהר הברהאל עד שניפגוש בנהר הצ'ורו והעיירה יוסופלי שנחה לה במפגש הנהרות. הצ'ורו הינו הנהר העיקרי המנקז את אגנו הדרומי של הרכס. במידה והזמן יאפשר, ובהתאם לשעת הטיסה, נשלב רפטינג בצ'ורו או בברהל. העיירה יוסיפלי הינה קפסולת זמן שככל הנראה תיעלם מעל פני האדמה ותשקע במצולות... זאת בשל הסכר הגרנדיוזי המוקם בימים אלה על נהר הצ'ורו. נמשיך עם הצ'ורו לכיוון שדה התעופה בטרבזון/ אורזורום כדי לתפוס טיסה לאיסטנבול בדרכנו לת"א.

יום 9: חוזרים הביתה בהדרגה

מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם לשיקולי מזג אוויר ושיקולי הצוות המקומי בשטח*

תאריכי יציאה ומחירים

מיועד לקבוצות סגורות בלבד

מועד חדש לטיול יפורסם בקרוב

המחיר כולל:
• טיסה בינלאומית נתב"ג – טרבזון
• • מיסי נמל, היטלי בטחון ודלק
• הסעות בהתאם למסלול 
• לינות במלונות כפריים  / אוהלים / 
• כלכלה מלאה 
• מדריך ישראלי – מצוות היעד הבא 
• צוות מקומי הכולל: מדריך מקומי, טבח, ונהגים
• כניסות לאתרים בהתאם למסלול*במידה ויהיו שינויים בעלות כרטיסי הטיסה ו/או הטלי הביטחון ההפרש יחול על המטייל/ת.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח מטען וביטוח בריאות- חובה! 
• הוצאות על בסיס אישי
• טיפים לנותני שירות מקומיים (כ-2 יורו למטייל/ת ליום טיול)

*נא ודא/י שהביטוח הנרכש מכסה את עלות הטיול במקרה של ביטול מסיבות רפואיות

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

לקבלת מידע נוסף על הטיול, 

אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם