למרגלות טיבט - מסע בארץ-שנגרילה
למרגלות טיבט - מסע בארץ-שנגרילה

מסלול

השם "שנגרי-לה" הגיע לתודעת המערב בשנת 1933 עם צאתו לאור של הרומן  "האופק האבוד", בו סופר על ארץ אגדית  שבה הטבע והאדם מתמזגים בהרמוניה, מקום שבו השלום והשלווה שוכנים לנצח והאנשים מאריכים חיים לכדי 300 שנים ויותר. הספר, שהפך לרב-מכר בינלאומי, הצית את דמיונם של הרפתקנים רבים שלא חסכו מאמץ בניסיון לגלות את מיקומו המדוייק של שנגרילה על מפת העולם. 
לא מעט חבלי ארץ באזור הודו-סין העלו לאורך השנים טענות כי הם-הם השנגרילה האמיתית. אחד הטוענים המובילים לכתר הוא מחוז יונאן במערב סין ובמיוחד שוליו הצפוניים הנושקים לרמת טיבט. מסענו ל-"ארץ השנגרילה", יוביל אותנו ע"ג דרכים עתיקות אל אזורי הספר של יונאן, המחוז הכי מגוון בסין, שכאוכלוסייתו מורכבת מעשרות מיעטים החיים במקום בפסיפס אתנוגרפי מרתק. נטפס בברגל על השיפולים הדרום מזרחיים של חגורת ההימליה (3500 מ'), "נתגלגל" לתוך עמקים סגורים וחבויים, נפסע בזהירות לאורכם של ערוצי נהרות מהצרים והעמוקים בעולם, ולא נשכח לבקר בעיירה טיבטית מקסימה שנושאת את השם ... שנגרילה

דרגת הקושי
בינוני
מספר הימים
מספר הימים
15
מספר הלילות במלונות
מספר הלילות במלונות
13
מספר לילות שטח
מספר לילות שטח
0
ימים 1-2

ניפגש בנתב"ג ונעלה על טיסה ארוכה מזרחה. נגיע ל-Kunming בירת מחוז יונאן שבסין בשעות הצהריים של יום המחרת. עם הגיענו לעיר נזיז את מחוגי השעון 5 שעות קדימה ונצא לסיור קצר באחד השווקים הצבעוניים של העיר. בהמשך נתכנס למפגש הכרות סביב ארוחת הערב הסינית ראשונה במסע . לקראת ערב נעלה על רכבת לילה שתוביל אותנו 500 ק"מ צפונה אל העיר Lijiang. לינה ברכבת בתאי שינה ל-4.

ימים 1-2
יום 3

נגיע ל-Lijiang בשעת בוקר מוקדמת, נסעד ארוחת בוקר נינוחה ונקדיש מספר שעות לסיור בחלק העתיק של העיר ששמר על המסורת הייחודית שלו במשך מאות רבות של שנים. לאחר ארוחת הצהרים נעלה על רכבים ונפצח בנסיעה של כ-350 ק"מ צפונה אל כפר האבן Baoshan ביתם של כמה מאות מבני מיעוט ה-Naxi, הבנוי על אבן סלע ענקית מעל ערוצו השוצף של נהר ה-Jinsha. נשוטט בכפר המיוחד, שבו כמעט הכל בנוי מאבן, כולל רהיטים. לינה בבית הארחה בכפר.

 יום 3
יום 4
700 מ'
700 מ'

יום זה יוקדש למקטע ההליכה הרציני הראשון במסע. לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהתיקים הגדולים ונצא לטרק מאתגר של יום שלם במהלכו אף נחצה מעבר הרים בגובה 2500 מ'. השעתיים הראשונות של הטרק יוקדשו לטיפוס מתון דרך מספר כפרי Naxi עד למרגלותיו של הר Taiziguan. לאחר מכן טיפוס אנכי של לא פחות מ-700 מ' (כ-3 שעות) עד למעבר הרים הנושא את אותו השם, ממנו נוכל להשקיף על עיר האבן והנהר השוצף בתחתיתה. לסיום הטרק היומי - ירידה לכפר Liuqing דרך 2 מנהרות חשוכות לגמרי שנחפרו ביזע רב וללא אמצעים מכניים בשנות ה-60 של המאה הקודמת. לינה בבית הארחה בכפר

 יום 4
יום 5
15 ק"מ
15 ק

מקטע הליכה קל יחסית, ברובו במגמת ירידה במקביל לערוצו השוצף של נהר היאנגצה, עד לכפר Fengke. פגישה נרגשת עם התיקים מהם נפרדנו בבוקר הקודם, לילה בבית הארחה בכפר

 יום 5
יום 6

לאחר ארוחת הבוקר נרשה לעצמנו להתרווח על מושבי הרכבים ולהינות מנסיעה של 3 שעות עד לכפר Baimai, משם נצא ברגל לטרק של מספר שעות עד לכפר Daju, גם הוא של בני ה-Naxi, הממוקם בעמק רחב, כשמצידו האחד ערוצו הזורם של היאנגצה ומצידו השני ערוץ דילוג הנמר. לילה בכפר.

 יום 6
יום 7

מיד לאחר ארוחת הבוקר נצעד כשעה אל רציף מעבורת שתעביר אותנו אל הגדה הנגדית של הינגצה. משם, נסיעה לא ארוכה לנקודת המוצא של מקטע ההליכה המרשים שיוריד אותנו לתחתיתו של ערוץ דילוג הנמר ומרחק נגיעה ממימיו הגועשים. לאחר סט צילומים ליד סלע דילוג הנמר נפצה על הירידה בעליה תלולה אך קצרה יחסית. בחלקו השני של היום נסיעה של כשעתיים וחצי עד לעיירה הטיבטית שנגרילה (3,160 מ'). זמן להתאקלמות ושיטות ברובע העתיק של העיר שנשרף כמעט לגמרי לפני כשלוש שנים ועובר כעת תהליך מורכב של שחזור. בערב - ארוחה טיבטית בסגנון "בשל זאת בעצמך" מלווה במופע פולקלור עממי ורועש. מומלץ להגיע עם אטמי אזניים. לילה במלון היחידי בעיר העתיקה שלא נפגע בשריפה. לינה ברובע העתיק של שנגרילה.

 יום 7
יום 8

על הבוקר נעלה על רכבי שטח ונמשיך בנסיעה צפונה אל עבר שיפולי הרמה הטיבטית, תוך שאנחנו חוצים בדרך מספר רכסים מרשימים. נעצור להפסקה קצרה בעיירה הטיבטית Benzanlin ונשוטט לשעה קלה ברחובותיה. בהמשך הנסיעה נחלוף על פני "נקודת אומגה" – מה שנחשב לפיתול המשמעותי הראשון של ערוצו הנופל של נהר ה-Jinsha. כל שנצפין בנסיעתנו, כך יתגלו לעינינו הרכסים המושלגים של הרי Meli, בואך טיבט. לינה באכסניה חביבה בעיירה Feilaisi. לקראת ערב, מופע שקיעה מול פסגת ה-Kawagebo (6,7400 מ') – אחד ההרים הקדושים ביותר לעם הטיבטי, ואחד הבודדים שפסגתו לא נכבשה מעולם.

יום 8
יום 9
17 ק"מ
17 ק

נשכים קום כדי לצפות בזריחה מעל Feilaisi, נאכל ארוחת בוקר וניסע כשעה אל הכפר Xiadang, (2,500 מ') נקודת ההתחלה של המקטע המאתגר ביותר במסע שלנו. היום נצעד כ-17 ק"מ במגמת עליה, רובם בתוך יער אלפיני רענן, עד לחלקו העליון של הכפר Yubeng (3,5000 מ'). לינה בבית הארחה בכפר.

 יום 9
יום 10

יום מעגלי לפנינו. תחילה נצעד כשלוש שעות במגמת עליה ל-Yubeng basecamp ומשם עוד כשעה עד לשפת "אגם הקרח", אגם קטן שמשנה את צבעיו תדירות עפ"י מצב תאורת השמיים. נסעד ארוחת צהריים בשטח ולקראת ערב נחזור לאכסניה ממנה יצאנו בבוקר.

 יום 10
יום 11

אם מזג האוויר יהיה לצדנו, נוכל להתעורר למראה זריחה צלול מעל קרחון ה-Kawagebo. לאחר ארוחת הבוקר נקפל את חפצינו ונצא לצעידה של מספר שעות אל עבר מפל Yubeng , אתר עליה לרגל שזכה למעמד של קדושה אצל הטיבטים, שנוהגים להקיפו 13 פעמים כסגולה למחיקת חטאיהם בגלגול החיים הנוכחי. לאחר פיקניק צהריים בשטח נרד במשך מספר שעות אל עבר חלקו התחתון של הכפר Yubeng, שם גם נעביר את הלילה בגסטהאוס מקומי.

 יום 11
יום 12

את היום האחרון במקטע הטרק, נקדיש לצעידה באחד האזורים הפחות מתויירים של Yubeng. הדרך בה נלך תוריד אותנו בשביל עוצר נשימה מרום של 3,200 מ' ל-1,900 מ' מה שיאפשר לנו לקבל פרספקטיבה מגוונת על הנופים לאורך המסלול. אחה"צ נפגוש את הרכבים שיסיעו אותנו חזרה ל-Shangria. לינה במלון מקומי.

 יום 12
יום 13

יום נינוח בעיירה הטיבטית החביבה. אלה מאיתנו שיסכימו להתעורר בסמוך לזריחה, יוכלו לחזות בתושבים המקומיים מותחים איברים בשלל תנוחות ותרגילים בגנים הציבוריים של שנגרילה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של מספר שעות ברחובות המשתקמים של העיר העתיקה ש-80% מבתי העץ שלה נשרפו עד היסוד בדליקה שאירעה לפני מספר שנים. נבקר במקדש טיבטי יפיפה החולש על העיר העתיקה ובו גלגל התפילה הבודהיסטי הגדול ביותר בעולם (גובה: 21 מ', משקל: 60 טון) שמושך אליו מאמינים טיבטים מכל רחבי סין. מעט זמן חופשי (הראשון והאחרון בטיול זה) לקניית מזכרות וציוד טרקים/וטיולים בשלל החנויות הפזורות לאורך רחובות העיר העתיקה. אם לא נהיה עייפים מדי נצא גם לסיבוב הליכה קצר בסביבות העיר. לילה בשנגרילה.

יום 13
ימים 14-15

בשעות הצהריים ניפרד ממארחינו וניסע לשדה התעופה הקטן של Shangrila כדי לתפוס את טיסתנו חזרה ל-Kunming. עם חזרתנו לבירת חבל יונאן נאכל ארוחת צהרים מאוחרת, סידורים אחרונים, והינה אנחנו בדרכנו חזרה לשדה התעופה של קונמינג כדי לתפוס את הטיסה הארוכה חזרה ארצה. נחיתה בארץ בשעות הבוקר של היום ה-15. תם ונשלם ... עד המסע הבא.

ימים  14-15

מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם לשיקולי מזג אוויר ושיקולי הצוות המקומי בשטח*

תאריכי יציאה ומחירים

מיועד לקבוצות סגורות בלבד

מועד חדש לטיול יפורסם בקרוב

המחיר כולל: 
• טיסת הלוך ושוב ת"א - Kunming (בירת מחוז יונאן בסין) דרך יעד ביניים.
• רכבת לילה Kunming-Lijiang
• טיסת פנים Shangria-Kunming
• 13 לילות במלונות ובתי הארחה עפ"י המפורט בתיאור המסלול,  2 לילות בטיסות בינלאומיות
• כלכלה מלאה: ארוחות בוקר במלון ובתי הארחה, ארוחות צהריים כפיקניק בשטח, ארוחת ערב במלון/במסעדה מקומית.
• ארוחות במטוסים בהתאם למועדי הטיסות
• אשרת כניסה (ויזה) לסין
• כניסות לאתרים בהתאם למסלול
• מדריך ישראלי מצוות היעד הבא
• *מיסי נמל, היטלי בטחון ודלק
 
* במידה ויחולו שינויים , בעלות הטלי הביטחון והדלק ההפרש יחול על המטייל/ת.
 
 המחיר אינו כולל: 
• ביטוח בריאות ומטען, כולל סעיפי חילוץ והצלה – חובה! 
• טיפים לנותני שירות מקומיים. (50$$ למטייל/ת סה"כ)
 
חשוב: אנא ודא/י שהביטוח שבידך מכסה ביטול הטיול מסיבות רפואיות 

הרשמה :
ע"י מילוי טופס הרשמה והעברתו בפקס או בדוא"ל לכתובת: info@nxt-d.com 
לשאלות בנושא הרשמה ניתן לפנות לתום צור ב- tom@nxt-d.com.

תשלום:
 דמי קדימה בסך 250$ ייגבו בעת ההרשמה.
את יתרת התשלום ניתן לשלם עד חודשיים לפני היציאה בהמחאה , אשראי, מזומן או בהעברה בנקאית.
הסכום השקלי יקבע לפי שער המרות גבוה ביום החיוב.  

תנאי ביטול:
 הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה, תתבצע בכתב למשרדנו

המבטל/ת השתתפותו/ה עד 30/1/2017 י/תחויב בעלות דמי הרשמה בסך 100$ בלבד.
המבטל/ת השתתפותו/ה בין 1-27/2/2017 י/תחויב בעלות כרטיס הטיסה ע"ס 1200$.
המבטל/ת השתתפותו/ה  בין 28.2-19/3/2017 י/תחויב ב-50% מעלות הטיול.
המבטל/ת השתתפותו/ה בין 20-31/3/2017  י/תחויב ב-85% מעלות הטיול.
המבטל/ת השתתפותו/ה 3 ימים או פחות ממועד היציאה י/תחויב במחיר מלא.

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

לקבלת מידע נוסף על הטיול, 

אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם