טרק באי הגעשי Hokkaido
טרק באי הגעשי Hokkaido

מסלול

איך נראה טרק באחת הארצות הכי טכנולוגיות, הכי מסורתיות הכי מוזרות בעולם?

כדי לענות על השאלה המרתקת הזאת אנחנו ממריאים בפעם הראשונה לאי הגעשי Hokkaido, הצפוני והפחות מאוכלס בשרשרת איי יפן, למה שנראה כטרק הכי רחוק, הכי שונה והכי מיוחד שנערך אי פעם על ידי חברת טיולים מישראל. 
כולנו שמענו על המורשת התרבותית המיוחדת של יפן – הטקסים, האסתטיקה, האוכל, פלאי הטכנולוגיה, המוזרויות של בני האדם. אבל התרבות היא רק חלק מהסיפור של יפן. לארץ המדהימה הזו יש עוד כל כך הרבה מה להציע - אתרי טבע נדירים ומרהיבים שבחלקם נגישים רק ברגל, חי וצומח כמוהם לא פוגשים בשום מקום אחר בעולם, מסלולי טרקים מאתגרים, הרי געש, מעיינות חמים, ויערות, שבחודשי הסתיו ניצתת בהם חגיגת צבעים ססגונית ומרהיבה. 

הטרק בן 10 הימים שיצא לדרך בתקופת חגי תשרי, תוכנן על ידנו כך שיוכל להשתלב בקלות בביקור נרחב יותר בארץ השמש העולה. 
הטיול מתחיל ומסתיים במלון שנבחר על ידנו בעיר Sapporo, בירת האי Hokkaido. המשתתפים ירכשו בעצמם את כרטיסי הטיסה ליפן ויגיעו למקום המפגש באופן עצמאי. בסיום הטרק, במידה שירצו בכך, יוכלו להמשיך את מסעם ביפן על פי בחירתם.
מחירי הטיסות ליפן לא נכללו במחיר הטיול . בהקשר זה חשוב לציין שהיצע הטיסות ליפן רחב ביותר, ומאפשר למטייל המתוחכם לרכוש כרטיס טיסה באופן עצמאי בחיסכון ניכר בהשוואה לעלות הכרטיס הקבוצתי שרוכשות חברות הטיולים. 

הגעה לטרק
על מנת ליטול חלק בטרק, על המטיילים להגיע עד ליום ג' 19/9/17 אחה"צ לנקודת המפגש בבית המלון שלנו בעיר Sapporo, בירת האי, עיר בת 1.5 מליון תושבים שכבר הספיקה לארח שתי אולימפיאדות חורף. הטיול יסתיים ביום ו' 29/9/17 בבוקר גם כן ב-Sapporo.
ניתן להגיע ל-Sapporo במספר דרכים: ברכבת מהירה או במעבורת מטוקיו, או פשוט יותר, בטיסה לשדה התעופה הבינלאומי החדש של העיר (CTS). מדי יום יוצאות משני שדות התעופה של טוקיו (NRT ו- HND) כ-50 טיסות ל-Sapporo, חלקן טיסות lowcost בעלות של כ-100$ לטיסה הלוך ושוב. (בין חברות לואו קוסט ניתן למנות את Peach, Air Do, Skymark, Jetstar, Vanilla ). כמו כן ניתן להגיע ל-Sapporo בטיסות בינלאומיות מ-הונגקונג, סיאול, בייג'ין, בנגקוק, סינגפור ומספר יעדים נוספים באסיה.
מחירי טיסות לחודש ספטמבר 2017 (נכון למרץ 2017): 
תא"-טוקיו-ת"א 950-1100 $
טוקיו-סאפורו-טוקיו 100-250 $
לאחר הרשמתך נשמח לסייע לך ברכישת כרטיסי טיסה אישיים אל היעד, באמצעות משרד הנסיעות שלנו.

דרגת הקושי
קשה
מספר הימים
מספר הימים
11
מספר הלילות במלונות
מספר הלילות במלונות
0
מספר לילות שטח
מספר לילות שטח
0
יום 1 : מפגש והתכנסות במלון בעיר Sapporo

נקדיש את היום להתארגנות והמתנה להגעת כל חברי הקבוצה, בהתאם ללוח הטיסות האישי, למלון שלנו בעיר Sapporo בירת מחוז Hokkaido, האי הצפוני של יפן. שדה התעופה הראשי של Hokkaido קרוי New Chitose Airport וסימולו CTS. המרחק משדה התעופה לעיר הוא 57 ק"מ והנסיעה עורכת כשעה. עם הגעת חברי הקבוצה למלון, נצא ברגל לסיור הכרות עם Sapporo, עיר יפנית טיפוסית (1.5 מיליון תושבים) שבעבר כבר אירחה 2 אולימפיאדות חורף. נתרגל לאוכל היפני ונבקר במקדש השינטו החשוב ביותר בחלק זה של ארץ השמש העולה. ככל שיתיר הזמן נדאג לחילוץ שרירים ושחרור מפרקים בפארק העירוני של העיר ואף נעלה לתצפית נהדרת על העיר. לסיום - סיור בפסטיבל הקולינרי שנערך בעיר בחודשי ושוטטות משעשעת באזור הבארים של העיר. היפנים של הלילה הם לא היפנים של היום. לינה במלון.

יום 1 : מפגש והתכנסות במלון בעיר Sapporo
יום 2: גיחה ראשונה להרים
מפל גבהים יומי מצטבר 1000 מ'.
מפל גבהים יומי מצטבר 1000 מ'.
6 שעות הליכה
6 שעות הליכה

לאחר ארוחת בוקר במלון, נעשה היכרות ראשונה עם הרכבים היפניים (איך לא?) שילוו אותנו בכל ימי הטיול וניסע עימם כשעה אל אגם Shkotsu, אגם קלדרה (קריסת הר געש) יפיפה ונבחן ברגל כמה משכיות החמדה הוולקניות שפרוסות בסביבתו. נפתח בצעידת חימום קלה ב-"קניון הטחב הירוק" ומיד אח"כ נטפס אל שולי הלוע הגעשי של הר Turumae ואולי אף נרד פנימה (תלוי בעצמת הפעילות הגעשית באותו היום). פיקניק צהריים בשטח. בערב חזרה ל-Sapporo. לינה במלון

יום 2: גיחה ראשונה להרים
יום 3: יוצאים לשטח
מפל גבהים יומי מצטבר 1200 מ'
מפל גבהים יומי מצטבר 1200 מ'
7 שעות הליכה
7 שעות הליכה

זהו, יוצאים לשטח. השכמה מוקדמת ונסיעה של מספר שעות לשמורת Daisesuzan . לפנינו טיפוס איטי ונחוש, ע"ג מסלע וולקני צעיר יחסית, אל פסגת ה- Furanodake (1912 מ') ומשם ירידה (עםכמה עליות קטנות) אל בקתת ההרים שבה נעביר את הלילה.

יום 3: יוצאים לשטח
יום 4: Tokashidake
מפל גבהים יומי מצטבר 1200 מ'.
מפל גבהים יומי מצטבר 1200 מ'.
7 שעות הליכה
7 שעות הליכה

אחרי לילה ראשון בהרים, נסעד ארוחת בוקר, נצטייד בכמות מספקת של מים ונפתח בטיפוס זהיר אל פסגת Tokashidake אחד מהרי הגעש הכי מרהיבים, אך גם הכי פעילים בהוקיידו (3 התפרצויות חמורות ב-120 השנים האחרונות, אחרונה "רק" לפני 80 שנה). צפו לנופי ירח מרהיבים ומסלע לבה שחור בוהק למרחקים. אחרי פיקניק צהריים על פסגת ההר נרד במשך מספר שעות אל הקמפינג (אוהלים) שבו נעביר את הלילה, בסמיכות לאתר מעיינות חמים (Fukiage Onsen) בלב הטבע. רחצה, ארוחת ברביקיו ולילה רגוע בשקי שינה.

יום 4:  Tokashidake
יום 5: Asahidake
מפל גבהים יומי מצטבר 1300 מ'
מפל גבהים יומי מצטבר 1300 מ'
6 שעות הליכה
6 שעות הליכה

לאחר ארוחת הבוקר, נקפל את הציוד ונעלה מחדש על הרכבים שיובילו אותנו על גבי דרך נוף אל מפלי Shirahige , שמי הטורקיז שלהם זכו לתהילת עולם כשחברת Apple הנציחה אותם כשומר מסך ע"ג אחד מדגמי ה-Mac של העשור הקודם. בהמשך עליה ברכבל אל רמת Sugatami, שם נעצור לפיקניק צהריים מתחת לפסגתו המאיימת של ה-Asahidake, ההר הגבוה ביותר בהוקיידו. לאחר הפסקת עיכול קצרה נתחיל בהעפלה איטית וזהירה אל פסגת ההר, ע"ג שביל ולקני תלול ומאתגר למדי. אם הכל ילך כשורה, כעבור 3 שעות נמצא את עצמנו עומדים (או שוכבים) משתעים ומתנשפים על פיסגת ה-Asahidake (גובה 2291 מ') כשמסבבינו נוף משכר מקיר לקיר. לאחר שנסדיר את הנשימה ואת פעימות הלב נרד בזהירות אל בקתת ההרים לארוחת ערב ועוד לילה רגוע על אדמת האי הגעשי.

יום 5: Asahidake
יום 6: ארץ השמש העולה
מפל גבהים יומי מצטבר 1000 מ'
מפל גבהים יומי מצטבר 1000 מ'
7 שעות הליכה
7 שעות הליכה

היום נפרגן לעצמנו השקמה מוקדמת, הרבה לפני עלות השחר, נכנס לנעלי ההרים ונטפס בלי תיקים אל פסגה סמוכה כדי לחזות בזריחה מעל "ארץ השמש העולה". כמה פואטי. אחרי שנחזור לבקתה להתארגנות וארוחת בוקר, נמשיך במסענו הרגלי, הפעם על שפת הקלדרה של ה-Asahidake עם עצירה לפיקניק צהריים בסמוך למעיינות. אחה"צ ירידה רגלית אל תחנת הרכבל שבה השארנו את הרכבים. לינה בקמפינג אוהלים.

 יום 6: ארץ השמש העולה
יום 7: קצת תרבות יפנית

יום רגוע לפנינו. נסיעה של כ-3 שעות תביא אותנו ל- Mashike, עיירת דייגים עם היסטוריה מפוארת, ממש על חוף ים יפן. אחרי פיקניק על החוף נלך להתנסות בקטיף תפוחים באחד המטעים שהפכו את יבולי התפוחים של האי לשם דבר בכל רחבי אסיה. בהמשך ביקור במבשלת Sake, שיכר האורז הלאומי של יפן, השוכנת בבניין בן 100 שנים. אפשר לטעום, אפשר לקנות, מומלץ לא להגזים. אחה"צ נחזור אל ההרים לארוחת ברביקיו ולינה באחת הבקתות היפות באי.

יום 7: קצת תרבות יפנית
יום 8: שתי פסגות ביום אחד
מפל גבהים יומי מצטבר 2000 מ'
מפל גבהים יומי מצטבר 2000 מ'
9 שעות הליכה
9 שעות הליכה

עוד יום מאתגר בהרים, אולי המאתגר ביותר עד כה. היום נעפיל לשתי פסגות סמוכות (Shokanbetsu) בטרק יפיפה שיתפרס על כל שעות היום. בין פסגה לפסגה נחלוף בתוך עמקים מוגנים ורמות סחף האוצרות בתוכן מערכות אקולוגיות עם מגוון בוטני יקר ערך, נפגוש מפלים ונראה את ים יפן נפרס מתחתינו מאופק לאופק.. לינה בבקתה מרווחת וחדישה.

יום 8: שתי פסגות ביום אחד
יום 9: הפוג'י של הצפון
מפל גבהים יומי מצטבר 1600 מ', בעיקר עליה
מפל גבהים יומי מצטבר 1600 מ', בעיקר עליה
5 שעות הליכה
5 שעות הליכה

על הבוקר הקפצה של כשעה לפאתי Bibai, עיירה יפנית שלווה ההופכת בחודשי הסתיו לתחנת מעבר צווחנית במיוחד בעת שעשרות אלפי אווזים לבני צוואר מבצעים בה נחיתת ביניים בדרכם מהמישורים הקפואים של רוסיה אל האיים הדרומיים של יפן. אחרי ארוחת הצהריים נמהר לחזור ההרים כשפנינו אל הר געש יחיד ומיוחד העונה לשם Yotei, והמוכר ביפן בכינויו "הפוג'י של הצפון". נשאיר את הרכבים לנוח מעט בחניון שבתחתית ההר ואילו אנחנו נשים את פעמינו למעלה. 4 שעות של עליה יובילו אותנו אל סיפו של מכתש הפסגה. עוד שעה של צעידה והינה אנחנו בבקתת Yotei ללילה אחרון בהרים.

יום 9: הפוג'י של הצפון
יום 10: יורדים מההרים

היום האחרון של מקטע הטרק במסענו יתחיל בצעידה מרגשת על שפת המכתש של Yotei ולאחריה ירידה של 3.5 שעות חזרה אל החניה שבה השארנו את הרכבים יום קודם. הזדמנות מצויינת לפרגן לעצמנו טבילה אחרונה במעיינות החמים, בזמן שהצוות היפני עמל על הכנת ארוחת הצהריים. אחה"צ נגיע למלון שלנו בקרבת דה התעופה, נשתחרר מציוד ההליכה/לינה שליווה אותנו במהלך ימי הטרק ונקפוץ למרכז קניות סמוך לאסוף, לשם שינוי, מעט זיכרונות חומריים מהביקור בארץ השמש העולה. לילה במלון. מקלחת חמה, סדינים לבנים.

יום 10: יורדים מההרים
יום 11: להתראות הוקיידו

הקפצה קצרה מהמלון ל- New Chitose Airport שדה התעופה הראשי של הוקיידו (CTS). כאן מסתיים מסענו המשותף ונפרדות דרכנו - מי ממשיך בטיסה ארוכה ארצה ומי ליעד אחר ביפן או מחוצה לה על פי בחירתו.

יום 11: להתראות הוקיידו

מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם לשיקולי מזג אוויר ושיקולי הצוות המקומי בשטח*

תאריכי יציאה ומחירים

מיועד לקבוצות סגורות בלבד

מועד חדש לטיול יפורסם בקרוב

המטיילים יגיעו עצמאית לעיר Sapporo בירת מחוז Hokkaido ביפן. סימול שדה התעופה CTS.
מקום ונקודת מפגש לתחילת הטיול, מלון במרכז העיר Sapporo (פרטי המלון ימסרו לנרשמים) 
מקום ונקודת פיזור בסיום הטיול: מלון/שדה התעופה ב-Sapporo

המחיר כולל:
• כל ההסעות ברכב בהתאם למסלול.
• 3 לילות במלונות באי הוקיידו (מלונות בדרגת תיירות ע"ב 2 בחדר)
• 5 לילות בבקתות הרים בתנאי מעונות
• 2 לילות בקמפינג אוהלים בשטח (ע"ב שניים באוהל) 
• כלכלה מלאה: בוקר-צהריים-ערב, החל מארוחת צהריים ביום 1 ועד ארוחת בוקר ביום 11.
• כניסות לאתרים בהתאם למסלול.
• מדריך ישראלי מצוות היעד הבא, מדריכים מקומיים ביפן.
•*מיסי נמל, היטלי בטחון ודלק

* במידה ויחולו שינויים , בעלות הטלי הביטחון והדלק ההפרש יחול על המטייל/ת.
* חשוב: טיול זה מתקיים במתכונת של מסע-פיילוט, יציאה ראשונה אי-פעם של המדריך וקבוצת מטיילים למסלול זה

המחיר אינו כולל:
• טיסות (עלות משוערת לטיסה הלוך ושוב מת"א לטוקיו כ-950$ USD, מטוקיו להוקיידו כ-120$, במחירי תחילת 2017).
• ביטוח נסיעות (בריאות ומטען) - חובה
• השתתפות בקופת טיפים לנותני שרות מקומיים (5$ ליום טיול)

חשוב: אנא ודא/י שהביטוח שבידך מכסה ביטול הטיול מסיבה רפואית.

הרשמה :
ההרשמה באמצעות מילוי טופס הרשמה והעברתו בפקס 153-52-7502670. או בדוא"ל לכתובת: info@nxt-d.com .
לשאלות בנושא הרשמה ניתן לפנות לתום צור בטלפון 052-7502670 

תשלום:
סך של  $250 יגבו בעת ההרשמה.

את יתרת התשלום ניתן לשלם עד חודשיים לפני היציאה בהמחאה , אשראי, מזומן או בהעברה בנקאית.
הסכום השקלי יקבע לפי שער המרות גבוה ביום החיוב.

תנאי ביטול:
הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה, תתבצע בכתב למשרדנו.
המבטל/ת השתתפותו/ה עד 60 יום ממועד היציאה י/תחויב בעלות דמי הרשמה בסך 100 $ בלבד.
המבטל/ת השתתפותו/ה עד 60-30 יום ממועד היציאה י/תחויב בעלות כרטיסי הטיסה.
המבטל/ת השתתפותו/ה עד 29-14 יום ממועד היציאה י/תחויב ב-50% מעלות הטיול.
המבטל/ת השתתפותו/ה עד 13-8 יום ממועד היציאה י/תחויב ב-75% מעלות הטיול.
המבטל/ת השתתפותו/ה שבוע ימים עד 4 ימים ממועד היציאה י/תחויב ב-85% מעלות הטיול.
המבטל/ת השתתפותו/ה 3 ימים או פחות ממועד היציאה י/תחויב במחיר מלא.

במקרה של ביטול יוחזרו כל התשלומים שהמטייל/ת זכאי/ת להם בתוך 60 יום מתאריך קבלת ההודעה בדבר הביטול.

במקרה של ביטול השתתפות , מכל סיבה שהוא, יגבו דמי ההרשמה לטיול ולא יוחזרו.

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

#photoalt#

לקבלת מידע נוסף על הטיול, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

קישור לטופס ההרשמה לטרק